Zahradní jezírko

Stále více lidí si uvědomuje přínos zahradních jezírek a přírodních vodních nádrží blízkému okolí. Není to jen možnost rekreačního koupání a osvěžení v parných dnech. Zahradní jezírka přírodního konceptu jsou zmenšené kopie vodních ploch v přírodě. Při návrhu přírodního zahradního jezírka je vhodné dobře zvážit jeho umístění s citem pro zasazení zahradního jezírka do celkového konceptu zahrady.

Pro přírodní zahradní jezírka je typický nepravidelný tvar a hustý porost okolo jezírka, který vytváří přirozený přechod mezi jezírkem a zahradou. Nejen okolí zahradního jezírka, ale i vlastní nádrž je rozmanitě osázena rostlinami. Vytváří se tak více než u ostatních zahradních jezírek přirozený biotop, který láká okolní živočichy. Přírodní vodní nádrže a jezírka (koupací jezírka) upevňují zdraví nejen z hlediska otužování, ale i blahodárným účinkem vodního prostředí na pokožku, zvyšují obranyschopnost organismu proti choroboplodným zárodkům. Umožňují koupání alergiků v přírodním prostředí. Akumulují teplo a zvyšují vzdušnou vlhkost okolí.

Zahradní jezírka prožívají poslední dobou oprávněný boom, díky jejich soužití s přírodou je jejich výskyt na nově budovaných zahradách velice častý, ať již se jedná o čistě okrasné jezírko s malým počtem ryb, koupací jezírko které již mimo okrasných pobřežních zón zpravidla obsahuje také koupací část nejčastěji pevně ohraničenou či KOI jezírko které je speciálně konstruované za účelem chovu těchto nádherných japonských kaprů.

Koupací zahradní jezírka

Koupací jezírko je umělý ekosystém, který funguje na principu udržení biologické rovnováhy vody při dostatečném obsahu kyslíku ve vodě. V zahradním jezírku se nastolí ekologickou rovnováhu tak, aby příroda jezírko co nejvíce čistila a destilovala. Ovšem vždy je potřeba počítat s tím, že zcela bez čerpadla a filtru to nejde. Koupací jezírko se na první pohled neliší od běžného zahradního jezírka. Jeho konstrukce však zahrnuje i koupací zónu. Dá se tedy říci, že uživatel získá současně okrasné jezírko a zahradní bazén.

Výběr vhodného místa a stavba zahradního jezírka

  • jezírko by mělo zapadnout do celkové kompozice vaší zahrady
  • většinou se zahradní jezírka stávají její dominantou s čímž je třeba při plánování zahrady počítat
  • neplánujte jezírko v blízkosti vzrostlých stromů (nebezpečí poškození kořenového systému při výstavbě, spad listí, jehličí atd.)
  • samotnou stavbu zahradního jezírka raději svěřte do rukou odborníků, předejdete tak v budoucnu těžko odstranitelným chybám.

Fotogalerie zahradních jezírek

Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek Fotogalerie zahradních jezírek

Dřevěné terasy

Terasová prkna, wpc terasy, terasy teak, terasy merbau

Bytové vodoměry

Spravedlivé rozúčtování vody. Instalace a výměna kvalitních vodoměrů.

100 růží

Kytice krásných čerstvých růží s rozvozem po celé ČR.

Stavební kámen

Písek, štěrk i lomový kámen nakoupíte online na Obchodskameny.cz.